Strona główna > AKTUALNOŚCI

Komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Regionalnej w Łodzi z dnia 5 marca 2019 roku.


Informacja prasowa

 

            W dniu 5 marca 2019 roku wykonując polecenia prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Łodzi, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali dziesięć osób podejrzanych o przestępstwa oszustwa i niegospodarności w wielkich rozmiarach oraz pranie brudnych pieniędzy. Ośmiu zatrzymanym zarzuca się ponadto udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

            Śledztwo prowadzone w tej sprawie jest obszerne i wielowątkowe. Zarzuty stawiane osobom zatrzymanym w dniu dzisiejszym dotyczą oszustwa dokonanego na szkodę inwestorów prywatnych – około 2000 nabywców certyfikatów funduszy inwestycyjnych zamkniętych – na łączna kwotę około 600 milionów złotych. Nadto zarzuty stawiane osobom podejrzanym dotyczą działania na szkodę tychże funduszy inwestycyjnych i spółek portfelowych funduszy. W związku z tymi działaniami osobom zatrzymanym stawiane są także zarzuty prania brudnych pieniędzy w kwocie 90 milionów złotych.

            Z uwagi na to, iż czynności związane z przesłuchaniem osób podejrzanych nie zostały jeszcze przeprowadzone, szersze informacje nie mogą w chwili obecnej być przekazane.

 

Rzecznik prasowy

Prokuratury Regionalnej

w Łodzi

Krzysztof Bukowiecki

 


Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019
Osoba aktualizująca: Administrator